AKTUR Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş

TÜVTÜRK İş ortağıdır

AKTUR
ARAÇ MUAYENE İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
AKTUR APP BUSSINESS UYGULAMASI
Aydınlatma Metni

Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” kenar başlıklı 10 uncu maddesi uyarınca ve KVK Kanunu kapsamında veri sorumlusu olan AKTUR A.Ş. tarafından, şirket için raporlama için oluşturulmuş bir uygulama olan Aktur APP Bussiness uyulaması kullanıcılarına, kullanıcılara ait kişisel veriler hususunda bilgilendirme yapmak amacıyla hazırlanmıştır. KVK Kanunu uyarınca veri sorumlusu sıfatını haiz şirketin merkez adresi “Fatih Mahallesi 1203 Sokak No:11/1 Gaziemir / İzmir - TÜRKIYE”dir.

Veri Sorumlusunun Kimliği

Bu uygulamada işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu AKTUR Araç Muayene İşletmeciliği A.Ş.’dir.

Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Bu uygulamada aşağıda yer alan kişisel verileriniz şu amaçlarla işlenebilmektedir:

  • Kullanıcı Adı ve Şifre: Giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre uygulamada giriş yapan kişinin siz olduğu amacıyla işlenebilmektedir. Bu verilerinizi beyan etmeksizin uygulama kullanılmamaktadır. Kullanıcı adı ve şifre bilginizi AKTUR App Bussiness Uygulaması aracılığıyla beyan etmeyi tercih etmemeniz halinde, şirket bilgi işlem departmanından üyelik açılmasını talep edebilirsiniz.
    • AKTUR App Bussiness Uygulamasını indirebilir, AKTUR App Bussiness Uygulaması üzerinde yer alan “Şifre değiştir” sekmesi üzerinden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre bilgileri MD5 formatında gizli bir şekilde saklanmaktadır.
    • AKTUR App Bussiness uyeliğiniz dilediğiniz zaman sitemizdeki iletişim bilgisinden ulaşarak iptal edebilirsiniz;

Kullanım ve Telif Hakları Şirketimize Ait Olan Diğer Uygulamalar

Uygulama içerisinde bulunan aşağıdaki tüm uygulamaların kullanım, yayım, telif vb. tüm hakları tamamen şirketimize aittir.

  • AKTUR Araç Muayene İşletmeciliği A.Ş.: şirketimizin resmî web sitesidir.
  • e-Arşiv Fatura Görüntüleyici : Müşterilerimizin e-arşiv faturalarını görüntüleyebilikleri , web üzerinden yayınlanan sipariş sorgulama sistemidir.
Kişisel Verilerin Aktarımı

AKTUR App Bussiness Uygulamasındaki kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 28 inci maddesinin ilk fıkrasında yer alan muafiyet halleri saklı kalmak üzere, hiçbir şekilde üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Kişisel Veri Toplama

Kişisel verileriniz hiçbir şekilde otomatik yollarla AKTUR App Bussiness Uygulaması aracılığıyla elde edilmemektedir.


İlgili Kişilerin Hakları ve Veri Sorumlusuna Başvuru

AKTUR App Bussiness Uygulaması Kullanıcıları KVK Kanunu’nun 11 inci maddesinde düzenlenen haklarını, KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi ve Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde şirketimize başvurmak suretiyle kullanabilir.

KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi uyarınca yapılacak yazılı başvurular "Fatih Mahallesi 1203 Sokak No:11/1 Gaziemir / İzmir - TÜRKIYE" adresine; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile yapılacak başvurular ise "aktur.as@hs03.kep.tr" adresine iletilmelidir.

over